fbpx
Сьогодні
12:47 02 Гру 2021

В Україні вже розпочато створення 24 нових індустріальних парків, - Наталуха

English version here

Фото: loda.gov.ua

З часу прийняття у вересні закону "Про внесення змін до Закону України "Про індустріальні парки"" (№1710-IX) в Україні вже розпочато створення 24 нових індустріальних парків.

Про це сказав голова Комітету Верховної Ради України з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха під час III Форуму індустріальних парків у рамках "Українських індустріальних днів – 2021", повідомляє "Укрінформ".

"Незважаючи на те, що стимули до розвитку індустріальних парків, закладені до оновленого закону, ще в повній мірі не працюють, результати вже є. Так, від часу його прийняття у вересні цього року в країні розпочато створення 24 нових індустріальних парків (ІП). Десь вони вже фізично будуються, десь готується документація і йде проєктування, але факт залишається фактом – більше двох десятків парків вже в роботі в 11 областях України", – розповів Наталуха.

За його словами, сукупно заявлені інвестиції в нові проєкти ІП становлять 884 млн грн, загальна площа парків – 557 га.

"Якщо ці дані перевести у робочі місця за коефіцієнтами Організації Об'єднаних Націй по промисловому розвитку UNIDO, то лише у цих 24 парках можна потенційно створити 28 тисяч робочих місць. Звісно, не всі парки швидко запустяться, бо ресурс державних стимулів обмежений, але те, що інструмент ІП працює – це вже доконаний факт, підкріплений відповідними цифрами", – стверджує Наталуха.

Глава профільного комітету впевнений, що результати будуть ще яскравіші, коли запрацюють також фіскальні стимули, передбачені законопроєктами №5688 та №5689, що вже внесені в порядок денний Верховної Ради

В них йдеться про звільнення від ПДВ на нове обладнання для ІП та звільнення від податку на прибуток на 10 років.

"У мене є внутрішня впевненість, що до кінця року в першому читанні ці документи будуть прийняті. Вони підкріплять наш принцип, який ми демонструємо інвесторам, – приходьте, працюйте, бо це зручно і вигідно, держава допомагатиме", – підкреслив Наталуха.

Як повідомлялося, в Україні на сьогодні внесено до реєстру 52 індустріальні парки.

Чотири з них мають резидентів з реально працюючими заводами. Це індустріальний парк "Біла Церква" (Київська область), Вінницький індустріальний парк, індустріальний парк "Соломоново" (Закарпатська область) та індустріальний парк "Коростень" (Житомирська область).

За оптимістичним сценарієм, в Україні передбачається повноцінний запуск 100 індустріальних парків, серед яких в існуючі парки у середньостроковій перспективі буде інвестовано 100 млн дол., а в нові – 200 млн дол. Очікується, що додатковий обсяг залучених інвестицій сягне 15,7 млрд дол.

Планується, що кожного року з державного бюджету виділятиметься щонайменше 2 млрд грн на фінансування будівництва, реконструкції, функціонування та облаштування ІП. Зокрема, кошти виділятимуть і на надання компенсації відсоткової ставки за кредитами для здійснення господарської діяльності ІП.

Рубрика:
Економіка

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Додати коментар

Такий e-mail вже зареєстровано. Скористуйтеся формою входу або введіть інший.

Ви вказали некоректні логін або пароль

Вибачте, для коментування необхідно увійти.
Завантажити ще

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: