fbpx
Today
Column 12:51 22 Dec 2020

How to resolve a conflict in family mediation

Have you seen Marriage Story?

A family mediator is in the movie; not a great one, though. The principal characters of Marriage History, played by Scarlett Johansson and Adam Driver, decided to divorce. Since the US legal system encourages divorcing couples to resolve all issues in mediation, the characters of Johansson and Driver have tried it. Why is the mediator so-so? The attempt was unsuccessful, and all because the mediator violated the basic principle of mediation–the principle of the parties' self-determination.

The couple came to the mediator. What a mediator does first is listen to the stories of both parties. No evaluations, no condemnations, just empathy. And before shifting the focus from the past to discussing the action plan for the future, the mediator helps to establish communication between the parties. How can we negotiate if we're offended, angry, unspoken? First, we deal with the relationship, then the business.

In Marriage Story, the mediator chooses an excellent tool to improve the relationship between the characters. He encourages them to recall something good from married life. But it's one thing to push, and another thing is to force to recollect and speak, although a person is clearly uncomfortable. Johansson's character couldn't express everything she wanted, because she felt pressure, discomfort, and perhaps guilt because her husband said nice pleasances, and she would've liked to start with something else. In any case, mediation failed because its participants couldn't clarify the relationship first. They couldn't identify themselves.

сімейна медіація

A shot from Marriage Story

This publication is available in Ukrainian and Russian. The English translation hasn’t been produced yet. Support us to make the translation faster - follow the link for instructions

MDN
1071

If you have found a spelling error, please, notify us by selecting that text and pressing Ctrl+Enter.

Add comment

E-mail is already registered on the site. Please use the Login form or enter another.

You entered an incorrect username or password

Sorry, you must be logged in to post a comment.

5 comments

by Newest
by Best by Newest by Oldest
1
Костянтин

Це вже не перша стаття про медіацію, але от чесно скажу, попри всі Ваші чудові аргументи, попри цікаві приклади, попри Ваш оптимізм, я не відчуваю, що сімейна медіація вистрелить в Україні. Якось це не для нашого норову чи що. маю сам дуже болісне розлучення і от медіацію туди от ніяк не залучити. Звичайно ж, моя ситуація дуже конкретна, і це не значить що для всіх інших буде те ж саме, але що є то є.
А є - мій скептицизм з приводу сімейної медіації.

2
OlehVyacheslavovych90

Шановний, Костянтине, я можу тільки уявити усі складнощі, які ви пережили від час свого розлучення, сам у Вашій ситуації не був, однак я не розділяю Ваш непроглядний скепсис стосовно медіації. Раніше я мав таку ж думку що і Ви - це не зайде. Але тепер, коли я на власному досвіді отримав унікальний експірієнс медіації - можу ствердно відповісти, що це цінний, корисний досвід.
Конкретний приклад:
Мав проблему з клієнтом, якість моїх послуг клієнта не влаштувала, після спроб врегулювати конфлікт все переросло у взаємообаинувачення і бентежне, токсичне спілкування, бо попри те, що клієнт завжди правий, я маю також професійну гідність, та репутацію, яку я заробив своєю якісною роботою.

Я запопрнувв клієнтові медіацію, він дав згоду і ми зустрілися якицвґивілтніилюди в кабінеті пані Гадецької. Знаєте скільки ми сварилися? 14 робочих днів, знаєте за скільки ми домовилися що мирової угоди та умов, що влаштують нас обох? За 2,5 години. І все! Повірте, 2,5 години у медіатора набагато дешевші за нерозуміння клієнта та підмоченої репутації. Тож Ваш скепсис недоречний, допоки ви самі не стали учасником процесу.

Гарного дня

3
Ірина Гадецька

Є ситуації, коли медіація не підходить (це випадки, коли ескалація конфлікту вийшла за межі адекватного і хоча б у однієї зі сторін єдиний інтерес - це знищити іншого). В усіх інших випадках - медіація можлива, варто лише розпочати процес.

Сподіваюся, ваше складне розлучення завершилося і проблеми вирішено. Якщо ж ні - все ще рекомендую отримати консультацію медіатора, вона може виявитися дуже корисною)

Також дякую за ваш відгук і думку. Це допомагає правильніше популяризувати медіацію)

4
Віталій

Дивився цей фільм, я тоді ще не сильно звернув увагу на те що це саме медіатор, але цікаво, думав, що якийсь психолог чи щось накшталт, але в такому разі це поганий приклад медіатора, чи не так?

5
Ірина Гадецька

Так, в фільмі медіатор, який не виявив професіоналізму(
Тиск на учасників медіації призводить до того, що всі замикаються в собі, і відповідно на своїх позиціях.

Spelling error report

The following text will be sent to our editors: