fbpx
Сегодня
Фото 09:00 28 Окт 2019

Как был создан первый украинский эко-мультфильм: Барби, потерявшаяся в пластике

Ко Дню анимации рассказываем историю мультсериала "Wrapped in Plastic" (укр.)

Фото facebook.com/plastikwoodanime

У 2018 році в Україні з'явилася незвичайна мультиплікаційна студія PlastikWood Animations. Це перша в країні ініціатива, яка шляхом анімації привертає увагу до екологічних проблем та закликає до свідомого використання ресурсів.

Засновником проєкту є творець модельного агентства 1 Mother Agency Володимир Юдашкін. Інвестором  — Ігор Константиновський.

Володимир Юдашкі

З квітня нова студія активно працює над арт-проєктем "Wrapped in Plastic" короткометражним мультсеріалом про ляльку Гарбі (від англ. Garbage – сміття), яка живе у світі пластику.

Днями у Києві відбулася прем'єра першої серії. Крім самої стрічки, глядачів приємно вразила можливість особисто доторкнутися до реальності пластикового світу з мультфільму. Так вони особисто побачили 1000 м² інсталяцій, зроблених зі сміття.

До Дня анімації (28 жовтня) "Рубрика" розпитала команду PlastikWood Animations, про що арт-проєкт і де побачити.

ЧОМУ САМЕ БАРБІ? 

Wrapped in Plastic

Володимир Юдашкін залишив бізнес, яким займався 10 років.

"Мені завжди хотілося написати книгу, і в голові народився сюжет. Його дія відбувалася у вигаданому світі, який має бути універсальним для всіх, без прив'язки до якоїсь конкретної культури. Основна ідея історії  — матеріалізм не здатний замінити собою людські відносини. Усе матеріальне рано чи пізно стає сміттям. І саме тому  я помістив дію у сміттєвий світ", — розказав він.

Wrapped in Plastic

А для того, щоб створити для глядача ефект присутності у цьому світі, автор ідеї вирішив використати реальне сміття у якості декорацій та анімувати його у стоп-моушені.

"Проте коштів, які мені вдалося залучити для зйомок, не вистачало на реалізацію цього проєкту, тож тоді я й придумав історію про Гарбі, яку було знято цим же способом. Це не окремий проєкт, а більше маленька презентація нашої творчості, створена для того, щоб знайти фінансування на набагато масштабні проєкти, які ми реально хочемо зняти", — пояснює Володимир ідею мультфільму.

Wrapped in Plastic

За його словами команда зібралась органічно. 

"Люди дізнавалися про ідею, надихалися нею, знаходили собі роль та лишалися. Найяскравішим моментом стало відкриття – коли нашу творчість побачила публіка. Складність реалізації поля у масштабах проекту, він величезний, але ми вправляємся", — резюмує автор проету.

ДЕ ЗНАЙТИ МУЛЬТФІЛЬМ ПРО ГАРБІ?

Wrapped in Plastic

"Першу серію вже подивилося близько 1500 людей – відвідувачів виставки та школярів, які приходили до нас на екскурсії впродовж тижня. Ми плануємо найближчим часом працювати на вихідних у "музейному" режимі, тож сподіваємось, що до кінця жовтня та у листопаді ця цифра сягне 3-4 тисяч", — ділиться  Марія Китаєва, менеджер комунікації PlastikWood Animation.

Wrapped in Plastic

Зараз мультфільм можна побачити лише у нас на виставці.

Після того, як мультфільм буде представлено на анімаційних фестивалях, скоріше за все, він з'явиться у інтернеті.

"Загалом, найближчим часом заплановані наступні івенти:

1 листопада — участь у Страшно кліматичний страйк з Екодією, FFF та 350.org. Туди веземо нашу Долі, динозавриху і влаштовуємо афтерпаті в нашій локації (Київ, вул. Ярославська 57).

До цього, 31 жовтня, будемо у форматі лайт-вечірки готувати костюми на страйк разом з активістами.

Wrapped in Plastic

2-3 листопада буде Halloween weekend, під час якого покажемо декорації з мультику і перетворимо нашу експозицію на "кімнату" страху.

Wrapped in Plastic

27 листопада запланована кінопрем'єра мультику у "Планеті Кіно" в Рівер Моллі.

29 листопада у нас на локації відбудеться легендарна БОМЖпаті", — розповідає комунікаційниця проєкту. 

ЯКЕ МАЙБУТНЄ МУЛЬТФІЛЬМУ "WRAPPED IN PLASTIC"?

Wrapped in Plastic

Готових сценаріїв вистачить на найближчі років 5 точно, ділиться команда PlastikWood Animation.

"У нас досить багато планів, і їх можна назвати амбітними. Проте ми віримо, що їх буде втілено у життя, для цього є досить багато передумов: такого ще ніхто не робив, ми самі вигадали свій формат, тож це дуже цікаво для глядача; проблема екології – дуже болюча і стосується кожного, тож якщо ми своєю діяльністю можемо якось звертати увагу на цю проблему, доносити до суспільства її важливість — ми не можемо НЕ РОБИТИ цього", — розповідають нам.

Зараз команда має намір продовжувати доносити ідеї у форматі інтерактивних виставок.

"Наразі ми маємо бажання продовжувати працювати у тому форматі, який вигадали для себе – виставок, із зануренням глядача у антураж мультфільму, перед його переглядом, бо віримо, що цілковито донести ідеї та створити ефект занурення можна лише у такий, комплексний спосіб", — пояснює комунікаційниця PlastikWood Animations.

Wrapped in Plastic

Фото надані PlastikWood Animations

9529

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: