fbpx
Сегодня
Колонка 11:50 22 Окт 2021

Домашнее насилие: чему надо учить обидчиков

English version here

Фото nbcnews.com

Коли ми говоримо про домашнє насильство без конкретних цифр, комусь може здаватись, що це – абстрактна проблема, яка ніколи не торкнеться рідних чи близьких.

Однак, якщо я скажу, що близько 40% українців мають знайомих, родичів чи друзів, які постраждали від нього, і ще близько 7% стверджують, що самі зазнали його у своєму житті, так буде переконливіше, правда ж?

Насправді, проблему домашнього насильства не варто недооцінювати. Лише минулого року Національна поліція отримала понад 211 тисяч звернень щодо цього явища.

І тут важливо говорити не лише про допомогу постраждалим, а й про те, наскільки важливо проводити соціальну та психологічну роботу з самими кривдниками.

Штраф, громадські роботи чи позбавлення волі самі по собі не здатні змінити їхню поведінку. Але це можна зробити у межах програми з їх корекції. Така типова програма вже закріплена Міністерством соціальної політики України на державному рівні і передбачає цілу низку заходів, завдяки яким кривдників навчають:

  • будувати стосунки за неагресивною моделлю;
  • усвідомлювати власні вчинки та їхні наслідки,
  • з відповідальністю ставитись до виконання батьківських обов'язків.

Робота з такими людьми може бути як індивідуальна, так і групова. А брати участь у подібній корекції кривдники можуть, як з власної ініціативи, так і за направленням суду.

Якщо робота з кривдниками проведена успішно, це – запорука того, що у майбутньому вони не будуть агресивно поводити себе з рідними та близькими, тож випадків насильства може бути менше.

А що ви про це думаєте?

Оригінал

1131

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: