fbpx
Сегодня
Колонка 10:15 14 Июл 2021

Турция усилила защиту животных. А что в Украине?

English version here

Фото Pixabay

 7 липня парламентська комісія Туреччини внесла зміни до закону про захист тварин. У силу вступає ряд довгоочікуваних нововведень. Серед них — позбавлення волі за жорстоке поводження з тваринами, обов'язкове чіпування котів й собак та заборона продажу тварин у зоомагазинах. Розгляньмо основні зміни та проведемо паралелі з українським законодавством.  

  • Тварина більше не товар, а жива істота

Раніше тварина сприймалася за об'єкт на юридичному рівні. Тобто, жорстоке поводження з нею прирівнювалось до пошкодження майна. Єдине, що загрожувало людині за знущання чи вбивство тварини — невеликий штраф. Але тепер, коли вона визнана живою істотою, за вбивство каратимуть позбавленням волі від 3 місяців до 10 років. Також підвищили штрафи за жорстоке поводження з твариною. Найтяжче покарання передбачено за винищення тварин, що перебувають під загрозою зникнення. Злочинець може потрапити за ґрати аж на 10 років. Окрему увагу приділяють й домашнім улюбленцям. Наприклад, за вбивство тварини власника можуть позбавити волі на 4 роки.

А що в Україні? У нашому законодавстві тварина й досі визначена, як річ. Це дозволяє власнику розпоряджатись нею, наче майном. Наприклад, здати в оренду чи обміняти. За вбивство тварини можна потрапити за ґрати на 5 років. А от за знущання передбачений лише штраф. 

  • Кримінальна відповідальність за акт зоофілії 

Подібне не вважалось серйозним злочином та каралось лише штрафом. Але відтепер акт зоофілії кримінальне правопорушення. За це зловмисника можуть позбавити волі на 3 роки. Крім того, зоофілію прирівняли з насиллям. Тепер у всіх юридичних документах, замість застарілого терміну "статевий акт з твариною", використовуватиметься формулювання "зґвалтування тварини" або "сексуальне насильство над твариною".

А що в Україні? Акт зоофілії адміністративне правопорушення й карається лише штрафом. 

  • Заборонено продавати собак та котів у зоомагазинах 

Власники зоомагазинів не зможуть продавати собак та котів оффлайн. Це пов'язано з тим, що умови утримання в таких магазинах часто не відповідають потребам тварин та шкодять їх здоров'ю й психіці. Відтепер продати їх можна лише через інтернет-магазин або за допомогою спеціальних фотокаталогів. 

А що в Україні? Немає закону, який би офіційно забороняв продаж тварин у зоомагазинах.

  • Запровадження обов'язкового чіпування котів та собак

Імплантувати чіп будуть безплатно у спеціальних центрах або ветеринарних клініках. З одного боку, це допоможе звести всю інформацію у єдину базу. Також це дозволить швидко знаходити власників, які викидають тварин на вулицю. За подібне тепер доведеться платити штраф. 

А що в Україні? Чіпування не є обов'язковим й проводиться лише за згоди власника. Існує дві бази чіпованих тваринanimal-id та tracer.

Нагадаймо, що ряд зоозахисних законопроєктів перебувають на розгляді у Верховній Раді, та очікують на розгляд. Зокрема мова йде про проєкти законів 2351, 1164-ІХ та інші, прийняття яких суттєво покращили б умови утримання тварин та посилили б відповідальність за знущання.

Завантажуйте безкоштовний довідник на сайті ГО "Відкриті клітки Україна". Дізнайтесь, як діяти, якщо ви стали свідком жорстокого поводження з твариною.

1411

Если вы нашли ошибку, пожалуйста, выделите фрагмент текста и нажмите Ctrl+Enter.

Добавить комментарий

Такой e-mail уже зарегистрирован. Воспользуйтесь формой входа или введите другой.

Вы ввели некорректные логин или пароль

Извините, для комментирования необходимо войти.
Загрузить еще

Сообщить об опечатке

Текст, который будет отправлен нашим редакторам: